vineri, 24 august 2012

Capitolul 1


            Hello numele meu este Nicole, dar toata lumea imi spune Nicki... Am 17 ani si locuiesc in Londra de cand ma stiu... Parinti mei s-au mutat in Paris, iar eu stau impreuna cu Hanna si Stephanie, cele mai bune prietene ale mele... Sa va spun cate ceva despre mine... Pai sunt inalta, satena inchis, am ochi negri ca taciunele si afisez un zambet fals mai mereu. Nu suport persoanele prefacute si nici pe cele infumurate... Am un razboi continuu cu Popularele... Ei bine da... In scoala mea se afla 6 fete care se cred cele mai tari si dupa care toti baieti sunt in limba... Dar nu sunt chiar cine stie ce... Numai ca lidera lor Caroline este model... daca nu ar fii ea ele ar fii distruse... Odata anul trecut Caroline a avut gripa si ele s-au piredut in baie... Dhoamne ce finte...
            Acum revenind la mine... Pai sunt o fire prietenoasa, sensibila, sarcastica, copilaroasa si plina de umor, a da si foarte modesta... Iubesc oglinzile, ma inteleg bine cu ele... Sunt genul de persoana tare la suprafata si moale in interior... Iubesc caini si muzica, muzica este viata mea de cand ma stiu, iar eu si Steph anul acesta participam la renumitul concurs X Factor ca si grup...  Trupa noastra se numeste No Name.. Mda putin cam neinspirat, dar daca asta ne-a venit prima data in cap...:))
           


             Ea este Stephanie, alias Staph... O iubesc pe aceasta fata! Este alaturi de mine mereu si de fiecare data cand am nevoie de un sfat ea mi-l ofera... O iubesc ca pe o sora si fara ea as fii pierduta... Stephanie este o fata blonda, inalta foarte prietenoasa de 16 ani si jumatate... Ii place mult sa cante si sa danseze, la fel ca si mie. Impreuna suntem de neoprit, de aceea ne-am creat aceasta trupa...Staph este genul de persoana orgolioasa si uneori nesimtita... Este foarte perversa si foarte nepasatoare... Ea nu crede in dragoste, numind-o o mare prostie... Mda Steph este o persoana foarte negativista, dar in ce priveste cariera muzicala este mereu optimista... Steph nu prea tine mult un baiat, de obicei ei vor doar sa te ma rog si apoi te lasa, asta este parerea ei, si de aceea nu sta prea mult intr-o relatie, de obicei relatile pentru ea sunt mai mult o joaca, pecand pentru mine sunt o chestie foarte serioasa in care trebuie sa pui multa dragoste si pasiune!
             Steph este mai inalta ca si mine... Nu este corect! :(





Ea este Hanna... Si pe Hanna o iubesc ca pe o sora.. Ea este persoana cu cel mai colorat ras din cate am auzit pana acum, iubeste catei si actoria... Hanna e genul de persoana mereu optimista, dar relaista... Ea nu viseaza cu ochii deschisi la vedeta asa ca mine, ea se indragosteste de baieti normali... Hanna nu poate agrea infumuratele si pitipoancele si nici cocalari si poponari... Aceasta crede in dragoste la prima vedere, deoarece i s-a intamplat acest lucru de doua ori pana acum... Ea are o pasiune pentru actorul Taylor Lautner, dar ne minte ca nu ar vrea sa fie cu el si ca nu crede ca ar putea fi vreodata cu el... mda aburelii...

              Ea este Jesmine... Jasmine este colega mea de banca, imi este o prietena foarte apropiata si ne intelegem de minune... Avem multe lucruri in comun unul dintre ele find data de 24 Martie, ziua in care amandoua ne-am nascut... Alt lucru find dragostea pentru moda si pasaiunea pentru trupa britanica One Direction... Norocul ei este ca nu ii place de Zayn, ca daca ar fii asa .... Jasmine este o persoana foarte nebuna... Pe unde trece trebuie sa fie observata si de fiecare data cand Clonele trec pe langa noi ea le pune ba piedica si pica una peste alta, ba varsa ceva din greseala intentionat pe ele... E o perosana foarte funny si copilaroasa... Ar rade non-stop daca ar putea, dar cand e nevoie de seriozitate ea este exemplul perfect!


Ea este Jade: Hei, eu sunt Jade si am 18 ani. Sunt o fata sociabila, prietenoasa si 100% dirty mind. Sunt o prietena loiala, dar nu ai vrea sa ma calci pe nervi, ca atunci o sa iasa rau. Sunt genul care spune mereu lucrurile in fata si nu imi pasa ce zic
e lumea. Nu sunt deloc tipul ‘lingusitoare’ si nu suport minciuna si prostia-.-. Iubesc comediile si dramele, muzica si dansul. Imi place sa citesc o carte, atata timp cat e o carte buna. Toti prietenii imi spun ca sunt amuzanta si eu tind sa-i cred. Prietenii si familia sunt totul pentru mine. Cu parintii am o relatie foarte stransa si noi suntem genul de familie ‘crazy’, if you know what I mean. Sunt destul de buna la invatatura, n-am avut probleme pana acum. Cam asta ma descrie pe mine: “Fool me once? Shame on you. Fool my best friend? You’re dead freakin meat!”. Mereu incerc sa par o persoana tare ca piatra, dar in adancul meu sunt sensibila. Sunt 100% dedicate intr-o relatie si as face orice pentru iubitul meu.


Ea este Daiana: Ma numesc Daianna (Dia) . Sunt o fata de treaba, intelegatoare, copilaroasa, amuzanta, foarte sensibila,prietenoasaa . Am 16 ani ,par lung saten, ochi albastrii , 1.72 , slaba .
Iubesc muzica , ma face fericita. Pasiunea mea este sa cant . Mananc mult cand ma plictisesc, dar nu ma ingras . Stiu sa cant la chitara . Iubesc inotul si tenisul . Adoor animalele, in special cainii .
Pun suflet foarte repede la orice . Iubesc moda.





Ea este Amy: Sunt o fire care stie sa se distreze,iubeste mult si e fidela,geloasa,nu judeca oamenii si ii accepta asa cum sunt,ba chiar ii ajuta sa fie puternici si sa treaca peste.e o buna ascultatoare,si da sfaturi,e timida la inceput,dar cand o descoperi e nebunaaaaa.ii plac copii si se intelege bine cu toata lumea si nu ii pasa de hateri.







Iar ea este Emma: Numele meu e Emma Craig, am 18 ani! Sunt o fire nebuna, dar cu capu pe umeri. Imi place sa cant, sa desenez si sa ma ocup de make-up si hairstyling. Sunt mare fana 1D. Nu-mi place sa ma cert si vreau sa am o gasca mare de prieteni.
Anul acesta m-am decis sa paeticip la renumitul concurs X Factor.. Mi se pare ca am talent si ca as putea chiar sa castig... Pentru ca orice este posibil...






Ea e Dizz: Buna eu sunt Dianna , dar toata lumea imi spune Dizz, am 18 ani locuiesc in londra , sunt inalta, parul nu prea lung, saten si drept, ochii albastri , amuzanta, aroganta, sociabila , sarcastoca, iubitoare, glumeata, romantica, tupeista, prietenoasa, tupeista, sunt pasionata de moda, arta, si muzica . Acest an m-am inscris la renumitul concurs X Factor...



Ea e Cattie, are 19 ani si este o persoana foarte nebunatica, perversa, ciudata , egoista, rea , dar isi iubeste prietenii , indiferenta, rebela si foarte tupeista... Este o fire dificila la inceput si prima impresie despre ea poate fii "Dusa cu capul", dar nu este asa... Cattie este una dintre cele mai de treaba fete din lume, ea fiind la fel ca si mine pasionata de muzica. Are o voce extraordinara si imi aminteste de cea a lui Rihanna... Ea va participa la fel ca si mine si Steph la X Factor....<3






Ea e Alii: Ma cheama  Alison , am 17 ani, am ochii capriui, parul negru nu prea lung, sunt prietenoasa, sensibila,nebuna,amuzanta,iubitoare, iubbesc aventura, imi place sa fiu provocata, iubesc muzica, dansul si moda..









 El este Simon  are parul negru , ochii caprui , ii place fotbalul. muzica, sa deseneze, este sensibil, sociabil, de treaba, ,prietenos, tupeist, dedicat partenerei.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu