Au trecut 3 saptamani de cand suntem in concurs
si ne pregatim pentru a patra gala live... Eram in camera mea si a lui Steph fix in
mijlocul unei certe…
Eu: In
pana mea folosesteti propriul fixativ, lasa-l pe al meu in pace!
Steph: Atunci
sit u sa stai departe de fardurile mele!
Eu: Si ce
crezii ca eu nu am??
Steph: Atunci
daca ai folosestele!
Eu: Asta o sa
fac.... Noi doua nu mai avem ce sa vorbim...
Mda ca de obicei eu si Steph ne
certam din chesti penale... Dar la noi supararea nu tine mai mult de 5 minute...
Eram in baie si imi impleteam parul pe o parte
cand o vad pe Steph stand in tocul usi cu fixativul ei in mana...
Steph: Ai
nevoie?
Eu: Am si eu!
Steph: Stiiu,
dar ia de la mine...
Si imi arunca tubul... Eu nu il
refuz si il folosesc... Ies din baie lasand-o singura si ma incalt cu tenesi
All Star negri eu fiind imbracata asa: http://www.polyvore.com/cgi/set?id=59216001
Steph
iese din baie data pe buze cu rujul meu...
Steph: Te deranjeaza?
Eu: Ce?
Steph: Ca ti-am folosit rujul?
Eu: Nu...
Si
am incheiat subiectul... Steph s-a incaltat rapid si ea apoi s-a intors pentru
ca pantaloni nu se potriviau si si-a luat o pereche rosi urmand ca tinuta ei sa
arate cam asa: http://www.polyvore.com/cgi/set?id=59216291
A
trecut si ultima zii de pregatire pentru a patra gala... Astazi ne intalneam cu
familia, sau in cazul nostru cu prietenele... Ne-am urcat in limuzina care ne-a
dus fix pe strada noastra in fata casei unde se aflau toate fetele...
Eu: Bitches... ati crezuti ca scapati de mine?? NUP...
sunt ca raia!!’:))’
Steph: Hello girls...
Si a
urmat o imbratisare dragastoasa de grup... Apoi din limuzina a iesit Zayn...
Zayn: Deci ele sunt prietenele voastre??
Noi: Da!!
Jesmine: Eu sunt Jesmine...
Alison: Eu Alison
Clara: Eu Clara...
Hanna: Eu Hanna
Jade: Eu Jade...
Zayn: Eu sunt Zayn, incantat!
Fetele: Deasemenea...
Zayn: Si parinti vostri?
Eu: Pai Mama si Tata sunt in Paris...
Steph: Tata sta in Tokio si mama in New York... Ai mei
sunt divortati
Zayn: Si ai tai? Vacanta sau?
Eu: Nup... Ai mei stau in Paris...
Zayn: Aha... in orasul dragostei!
Steph: Ohh...
X: Nickii!!
M-am
intors sa privesc persoana a carei voce masculine imi mangaia urechile si l-am
vazut pe Jason...
Eu: JASON!!
Si
am fugit direct in bratele lui! Parul sau ciufulit ca de obicei statea
fantastic, iar ochii aceia albastri erau superbi ca de fiecare data...
Jason: Ai fost uimitoare! Ma simt mandru ca sunt prieten
cu tine!
Eu: Vai ma flatezi!
Si
am inceput sa radem!
Y: Bah, unde ai disparut asa?? Ohh heii Nicki!
Eu: Heii Jacob!
Si
l-am imbratisat si pe acesta!
Eu: Veniti inauntru la ceilalti!
Jacob: Dar nu trebuia sa fii la X Factor sechestrata
acolo si exersand pana iti pica gatu??
Eu: Dap, dar am venit sa imi vad prieteni... Acum
haidetii!
Si
i-am prins de mana pe amandoi tragandui dupa mine pana in casa...
Eu: Lume si Jason cu Jacob sunt aici!
Steph: Frati Davis!!
Si
i-a imbratisat pe cei doi baieti!
Ne-am
asezat pe canapeaua din living si am inceput sa povestim pana cand ni s-a facut
rau... totul era perfect! Mereu mi-am imaginat cum va fii cand imi vizitez
familia dinaintea unui show... Ai o senzatie asa placuta!
A
trebuit sa ne luam ramas bun de la fete si de la frati Davis... Apoi ne-am
urcat in limuzina cu care am venit si am plecat inapoi in campus pentru ca a
doua zii urma spectacolul si tot odata ziua de Helloween... Eu si Steph vom fii
Vampiri!!<3
A
doua zii de dimineata ma trezesc cu camera de filmat fix in fata... Urasc
asta... O noua parte din Flip, Pop and Fizzle... Mda in dimineata asta numai de asta nu aveam
chef... Dar totusi am jucat apoi am mers sa ne pregatim pentru ziua ce
urmeaza... La fel ca si la show-rile anterioare am avut o zii normala, exceptand
faptul ca vom incepe cantecul din niste sicriie imense care coboare din cer...
Daca pic din unu moor acolo pe loc!
Eram la machiaj
unde ne-au fost atasati si colti, ne-au machiat, cu multa pudra de culoare
alba... Zici ca eram moarte... Nu ca asta nu era si interesul lor... Ne-am
dus in capinele noastre unde ne-am
imbracat in hainele pentru spectacol
Ne-am urcat in
acele sicriie, iar sufletul meu era pe undeva printre dinti...
Eu: Daca pic??
Steph: Nu o sa pici!
Eu: Si daca pic??
Steph: Nu o sa pici!
Eu: Dar daca...
Steph: Nu nu o sa picii!!
Melodia lui Bruno
Mars- It Will Rain ’ http://www.youtube.com/watch?v=W-w3WfgpcGg’
Mama cred ca era sa
fac stop cardiac cand am simtit ca diavolul in care ma aflam se misca... Dar
mi-am tinut calmul si am cantat, spun eu, destul de bine... Cand sicriul acela
a aterizat pe pamant imi venea sa las melodiia cu totul si sa pup pamantul, dar
m-am abtinut si m-am lasat scoasa din el si am cantat restul de melodie foarte
calma... Cred..’:))’
Harry: Acestea au fost minunatele fete de la No Name...
Louis: Ati avut marii emoti... am dreptate?
Eu: DA!!! Sincera sa fiu mie imi era o frica... credeam ca voi pica de
acolo si amin va scrie pe mine!
Steph: Eu nu am avut treaba... totul este ok pentru mine...
Harry: Sa vedem ce parere are si juriul de asta!
Simon: A fost un numar frumos si spectaculos din punctul meu de
vedere... Melodia ati cantat-o perfect si desi emotile din glasul tau, Nicki,
s-au auzit ma bucur ca ti-ai pastrat calmul pana la capat!
Rita: Wow, Wow si iarasi Wow... fetelor sunteti uimituare... stilul
vostru, felul de a canta, modul in care vocile voastre se potrivesc atat de
perfect, toate acestea ma uimesc deadreptul... in seara aceasta ati avut marii
emoti, dar a iesit mai mult decat perfect!
Cher: Ti-n minte ca tot de Helloween si eu am plans crezand ca numarul
facut nu a fost cum se astepta publicul si juriul... Dar scumpa mea, nu plange,
ati fost extraordinare!
Cher spunea toate
aceste chesti pentru ca eu deja plangeam cand mi-am dat seama ca nu am dat tot
ce puteam...
Zayn: Heii, heii, ce am vorbit noi doi?? Sa fii puternica, nu? Uitete la
Steph... ea de ce poate fii puternica si tu nu?
Eu: Pai mereu ea a fost cea tare si eu aia moale!
Zayn: Te rog, dar te rog nu mai plange! Ai fost minunata! Amandoua ati
fost!
Steph: Multumim!!
Si asa am coborat
de pe scena, eu cu o fata mai fericita, decat cea de pe scena...
A doua zii a urmat
o intalnire cu fani, uh ce tare deja aveam fanii! A fost asa de tare sa le dam
autografe si sa facem poze cu persoane necunoscute care ne iubesc...
Cand am ajuns acasa
picioarele noastre erau praf... E greu, e foarte greu... dar atunci cand veii
castiga toata munca va merita... Asta imi spune de fiecare data Steph cand
vreau sa renunt! Astazii toata ziua am stat impreuna cu Zayn pentru a alege
melodiia pentru urmatoarea saptamana...
Eu: Ce spuneti de Party in the USA?
Zayn: Nah...
Steph: Paii ce spuneti de Selena Gomez Hit the life?
Zayn: Nah... nu merge...
Eu: Gata stiu!! Ce spuii de California King Bed de la Rihanna??
Zayn: Ar merge...
Steph: Da chiar! Ar fii perfecta!
Zayn: Maine ne intalnim sa o exersam... Pana atunci incercati voii doua
singure si sa imi spuneti cum v-a iesit!
Eu&Steph: Ok
Dupa ce Zayn ne-a
lasat singure am inceput sa repetam....Va iesi ceva interesant, spun eu!
Spre fericirea
noastra a urmat acel moment din zii cand aveam voie sa utilizam telefoanele si
laptopurile... Imediat mi-am luat telefonul si am sunato pe Alison...
Eu: Heii...
Alii: Heii... Cum mai
esti?
Eu: Obosita!
Alii: Imi dau seama...
Saraca de tine... ierii credeam ca o sa morii acolo... s-a vazut pe fata ta ca
iti era frica...
Eu: Mai se pune problema... credeam ca acolo imi dau duhu!
Alii: Lasa asta...
povestestemi, cum e acolo...
Eu: Paii cum sa fie... in mare parte obositor... munca, munca si iar
munca... Am camere de filmat pana si cu mine cand ma spal pe dinti si Zayn ma
tortureaza!
Alii: Apropo de Zayn ai
reusit ceva?
Eu: Nup... nici macar nu am incercat! E asa de enervant in ultimul
timp... parca atunci cand citeam din reviste despre el nu era asa, dar cand il
cunosti face to face iti schimbii parerea... dar ceva din stilul lui
insuportabil te face sa morii acolo pe loc, sa vreii sa afli mai multe despre
el si te indragostesti pur si simplu!
Alii: Inteleg... Apropo,
acum ai 3 pe lista... Jacob crede cu tarie ca pe el l-ai ales si Jason invers...
Parca sunteti in The Vampire Diaries.... JUR!
Eu: Da stiiu... Dar nu pot sa il aleg pe nici unul din ei atat timp cat
inca exista un Zayn pe planeta asta, care ma inebuneste...
Alii: Sii Steph ce mai
face?
Eu: Moare de durere de picioare
la fel ca si mine...
Alii: I-a iesit cu
Harry??
Eu: Aproape... adica ei se plac, dar is prea cretini sa isi spuna asta!
Mare e gradina ta Dhoamne...
Alii: Si multi vor sa iti
sara gardul!
Eu: Si tu? Tu cum o mai ducii??
Alii: Cu dragostea??
Eu: Da, cu dragostea...
Alii: Pai e vorba de
tipul cel nou Simon.. Nah e asa un scump... Imi vine sa sar pe el nu alta! Ce
sa fac?
Eu: De unde sa stiu eu?? Eu ma aflu intr-un triunghi amoros si in
acelasi timp si dragostea mea pentru un strain... de unde sa stiu eu ce sa
facii tu! Daca as stii as acctiona si eu!
Alii: Bine spus... Oricum
eu trebuie sa inchid.. Si oricum nu am cand sa fiu cu el pentru ca maine are
loc zborul meu inapoi in L.A.
Eu: Ok... drum bun!!
Alii: Merci
Am inchis si am
deschis laptopul... Am dat drumul melodiei pe care trebuia sa o cantam si am
inceput sa fredonez.... Fara sa imi dau seama telefonul meu suna din nou... Am
vuzut ca ma apeleaza Zayn asa ca am raspuns..
Eu: Da...
Zayn: Ai un minut?
Eu: Da sigur... spune!
Zayn: Ar fii mai ok daca
ai venii sa vorbim intre patru ochii nu la telefon...
Eu: Si unde sa vin mai exact?
Zayn: Pe hol...
Eu: Ok...
Am pus laptopul pe
pat si m-am indreptat spre hol... L-am vazut pe Zayn stand la usa mea..
Eu: Ce este!
Zayn: Cred ca ar trebui sa exersezii mai mult!
Eu: Da stiu! Nu ma descurc asa de bine!
Zayn: Nu e vorba de asta... te descurci bine, numai ca ai nevoie de mai
multa munca! Te pot ajuta eu cu asta, doar ca ai nevoie de mai multe lecti
particulare... Vii??
Eu: Acum?
Zayn: Da ce are? Haide la mine in camera sa lucram!
Eu: Ok, dar...
Zayn: Nici un dar! Vin-o!
Si ma trage de mana dupa el... Ajungem in camera lui si
lectia incepe...
Zayn: Decii haide sa exersam cu noua melodie.. ok?
Eu: Ok...
Si incepe sa imi
cante melodia Rihannei... Are o voce de ingher...
Zayn: Acum tu!
Eu: Aha...
Mda numai la
melodie nu imi sta mie capul... Dar totusi mi-am dat silinta si am cantat-o...
Se pare ca lectile in particular cu Zayn ajuta... I-am multumit si m-am intors
in camera... Cand am ajuns Steph statea si se uita la mine cu o fata gen Bitch ce ai mai facut de data asta??
Eu: Nimic... jur ca am fost cuminte!
Steph: Nici macar nu te-am intrebat ceva!
Eu: Dar fata ta a facut-o!
Steph: Hăăă?????
Eu: Las-o balta!
Si
am intrat in baie...
A
doua zii de dimineata m-am trezit m-am pregatit pentru repetiti... Eu deja
repetasem aseara cu Zayn, dar nu conteaza asta.... M-am ridicat si am vazut-o
pe Steph ca doarme asa ca am bruscat-o in asa fel incat sa se trezeasca...
Steph: UNDE ARDE???
Eu: In baie... fugi repede o luat foc
toaleta!
Steph: Haha... foarte matur! De ce m-ai
rezit!
Eu: Avem repetiti!
Steph: Urasc asta!
Eu: Cunosc sentimentul!
M-am
dus la baie unde mi-am prins parul ca de obicei intr-un coc in varful capului,
m-am machiat putin si m-am imbracat asa: http://www.polyvore.com/nicki/set?id=59413299#stream_box
apoi am iesit si am vazut-o pe Steph stand pe pat cu parul prins intr-o coada
sus in mijlocul capului si imbracata asa: http://www.polyvore.com/cgi/set?id=59475727
Am
luat-o de mana si am tras-o dupa mine pan ape Scena unde aveam sa incepem
repetitile…
Ca
de obicei a venit si ziua spectacolului… Marii emotii ne invaluiau sip e mine si
pe Steph… Pentru ca noi pana acuma aveam numere spectaculoase si chesti cu
multi dansatori sau sicrie zburatoare… acum trebuia sa facem doar cu vocea si
prezenta noastra placuta spectacol! Eram la machiaj pregatite sa dam tot ce e
mai bun din noi pe scena, Eu eram imbracata asa: http://www.polyvore.com/nicki_factor/set?id=59384747#stream_box iar Steph asa: http://www.polyvore.com/steph_factor/set?id=59384471#stream_box melodia a inceput iar noi am intrat pe scena...’ http://www.youtube.com/watch?v=HUrSU48Hz80
‘
Nicki:
Chest to chest
Nose to nose
Palm to palm
We were always just that close
Wrist to wrist
Toe to toe
Steph:
Lips that felt just like the inside
of a rose
So how come when I reach out my finger
It feels like more than distance between us
No Name:
In this california king bed
Were 10000 miles apart
I been california wishing on the stars
For youre heart on me
My california king
Steph:
Just when I felt like giving up on us
You turned around
and gave me one last touch
That made
everything feel better
Nicki:
And even then my
eyes got wetter
So confused when I
asked ask you if you love me
But I don't wanna
seem so weak
Maybe I've been
California dreaming
No Name: In this
california king bed
Were 10000 miles
apart
California wishing
on the stars
For youre heart on
me
My california king
My California King
In this california
king bed
Were 10000 miles
apart
I've been
california wishing on the stars
For your heart on
me
My California kïng
Ca
de obicei Harry si Louis au fost primi care ne-au felicitat apoi a inceput
Simon cu predicile lui si pe urma ceilalti care ne-au felicitat!
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu