miercuri, 12 septembrie 2012

Capitolul 7


               Uitane si aici, acum suntem in fata casei lui Zayn, in masina mea impreuna cu Alison si Steph si Hanna.. Iar Jesmine, Jade si Clara in alta masina, iar Emma, Cattie si Dizz in alta masina.. Trupa lor se numea Little Liars, mda cam de serial dar e ok... Am intrat tpate 5 inauntru vazand ca in fata lui Zayn si a lui... Ohh doamne nu se poate e Justin Bieber... E chiar Justin Bieber! Revenind... in fata lui Zayn si a lui Justin era o trupa de baieti, foarte talentati pusti, imi plac... 
                A venit randul nostru... Am prins-o pe Steph de mana si am intrat inautru.. 
                Cu fiecare pas facut inima mea si mai tare, aveam niste emoti imense..
Zayn: Ce ati pregatit pentru azi?
Steph: Katy Perry-Part of me
Justin: Dati drumul!

Steph:
Days like this I want to drive away.
Pack my bags and watch you shout offence.

Nicki:
Cus you chewed me up and spit me out, like I was poison in your mouth.
You took my light, you drink me down, but that was then and this is now.

No Name:
Now look at me.
This is the part of me that you’re never gonna ever take away from me, no [x2]
These sticks and stones fill your body and boots,
But you’re not gonna break my soul.
This is the part of me that you’re never gonna ever take away from me, no.

Nicki:
And look at me, I’m sparkling.
A firework, a dancing flame.
You won’t ever put me out again.
I’m going ohohoh.

Steph:
You can’t keep them down from me.
I’ve never liked them anyway.
In fact you can’t put out the flame
Yeah, yeah.

No Name:
Except for me.
This is the part of me that you’re never gonna ever take away from me, no [x2]
These sticks and stones fill your body and boots,
But you’re not gonna break my soul.
This is the part of me that you’re never gonna ever take away from me, no. [x3]
These sticks and stones fill your body and boots,
But you’re not gonna break my soul.
This is the part of me that you’re never gonna ever take away from me, no.

Justin: WOW... Voi doua va potriviti perfect! Si vocile voastre sunt, wow! Am ramas fara cuvinte..
Steph: Multumim..
Zayn: Ca de obicei uimitoare! Ne vedem in urmatoarea etapa No Name!
Eu&Steph: Aaaaaa Nu pot sa cred!!!
                Am sarit una pe alta si nu mai puteam de fericire... Apoi am lasat si ceilalti concurenti sa isi faca numarul... Urma prima gala live... Ce sfinte crocheta de peste vom canta?? Gata stiu! Selena Gomez- Hit the Lights, e perfecta! Fetele ne asteptau in fata casei cu sufletul la gura, cand am iesit am inceput sa fugim si sa strigam ca am trecut! Cata fericire pe capul nostru!
Steph: Bitches am trecut, chiar am trecut!!!
Jesmine: Felicitari!!
Eu: Nu imi vine sa cred!
Alison: Ce ca ai trecut?
Eu: Si asta, dar era asa perfect, arata mai bine ca pe net si la TV..
Hanna: L-ai mai vazut de multe ori in Real Life.. Nu e mare chestie sa il mai vezi inca odata pe Zayn...
Eu: Nu el, ci...
Steph: JUSTIN BIEBER!!!!!!
Jade: Cinee?? Justin? Aaaa, unde, unde?? Vreau poza, autograf, vreau!!
Eu: Inauntru...
Jade: Ma duc la el!
Eu: Lasa-ma sa termin... Pazit de peste 10 body-garzi!
Jade: Si acum nu ma mai duc la el!
                 Am inceput sa radem si le asteptam si pe fete sa iasa... Cand au iesit erau la fel de extaziate ca si noi, clar si ele au trecut...
Eu: Ati trecut?
Emma: DAAAAAAA!
                Cata fericire era pe capul nostru... A urmat un Family Hug si apoi multe laude din partea prietenelor noastre extrem de dragute...
Eu: Si cum sarbatorim?
Steph&Alison: Club!!!!!
Eu: Yeeee! Party Harder
Jesmine: All Day, All Night!
Eu&Steph: Dj Malik, Dj Malik!
Eu: Trebuia sa fie solo-ul meu! ':P'
Steph: Bine, bine scuza-ma!
Hanna: Si in care club mergem?
Steph: Rose Club...
Eu: Dar nu ti-o luat mult sa te gandesti la clubul plin de vedete... nu?
Steph: Si noi vom fii vitoare vedete... Si oricum stii ca azii baietii sunt in club!
Eu: Ok sa mergem sa ne pregatim!
                Am urcat in masini si am plecat! Eu, Steph si Hanna ca de obicei cand trebuia sa mergem undeva eram indecise... Ne impreumutam chesti de la una la alta si tot asa... Eram aproape gata, dar aveam mici probleme cu machiajul...
Eu: Bitches unde satan imi e rimelul ala futut?
Steph: La dracu!!
Hanna: Unde salata imi e tusul??
Eu: La mata! Aaa uite-mi rimelul!
Steph: Unde spanac imi e gloss-ul???
Eu: La satana in chiloti! Haideti odata ca intarziem...
Steph: Si ce?? Pana nu ma termin nu ies din casa asta!
Hanna: ALELUIIIIA!!!
Eu: Ce Aleluiesti pe aici??
Steph: Face ce??
Eu: Aleluieste!
Steph: Cuvintele pe care le inventezi uneor ma uimesc!
Hanna: Castravetilor sunteti gata?
Eu: NUUUUU! Unde imi este placa?? Am doua fire rebele!
Steph: Le rup eu pentru tine!
                Pana la urma toate eram gata... Eu eram imbracata intr-o camasa neagra transparenta, cu un sutien negru, o pereche de pantaloni albii simpli si in picioare niste botine cu toc cui negre cu niste curele... Parul meu saten inchis era intins si lasat pe spate. Eram machiata destul de strident cu mult negru si cu rus de buze rosu, extrem de rosu...Aveam niste accesori simple si cam atat... Nu eram imbracata cine stie cum, nu prea vroiam sa atrag eu atentia desii era un club foarte pretentios plin de vedete...  Steph era imbracata intr-o rochie mulata pe corp neagra, fara bretele, foarte sexy.. Avea in picioare niste pantofi cu toc cui, parul ondulat si lasat pe spate. La fel ca si mine niste accesori simple, machiajul ei era foarte finut, arata superb... Hanna era imbracata cu o camasa alba transparenta, un sutien alb, pantaloni negri si in picioare niste botine albe... la fel ca si mine si ea avea bagata camasa in pantaloni... Era machiata la fel de strident ca si mine, iar accesorile la fel de simple, dar totusi sofisticate... Am iesit toate 3 din casa si am urcat in masina... Eu si Hanna nu vroiam sa atragem prea mult atentia asupra noastra, deoarece era clar ca Zayn nu va fii acolo, fiind probabil obosit, iar Taylor Lautner cu siguranta nu era acolo!
                Cand am ajuns in fata clubului vedeam tot felul de vedete intrand, dar privirea mea s-a oprit pe un singur tip... Am facut o fata de proasta cand l-am vazut si am vrut sa ma intorc inapoi in masina si sa plec acasa, sa ma schimb sa ma aranjez mai bine si sa ma fac fabuloasa pentru el... Dar era prea tarziu, Steph si Hanna ma trageau de mana in club, iar fetele ma imbingeau din spate... Aveam o masa rezervata fix langa cea a lui si a celorlalti baieti cu care venise...
Eu: Va urasc, de ce sfinte mamaliga nu mi-ati zis ca aici vine si Mister??
Steph: Am eu fata de ghicitoare si nu stiam??
Hanna: Oh uitel vine inspre noi!
Eu: Hanna hai cu mine pana la baie!
Zayn: Heii... uite-mi band-urile favorite... ce faceti voii aicii?
Steph: Sarbatorim, ce crezi??
Eu: Ma pish pe mine, femeie miscate in pana mea!
Hanna: Acum vin!
Zayn: Ce e cu ea?
Steph: E excitata, da-o dracu!!
Eu: Te omor cand ma intorc!

°Steph°

                Dupa ce pisercoasa aia a mers sa se descarce toaletei eu m-am intors la discutia mea cu Zayn...
Zayn: Si cum e?
Eu: Ce?
Zayn: In Club?
Eu: Deocamdata mega plictisitor, nimenii nu m-a invitat la nici un dans..
Harry: Atunci vreau sa fiu eu primul!
Jesmine: Tu de unde chiloti lu Obama ai aparut?
Harry: De la masa vecina!
Eu: As fii incantata!
                Si-am oferit mana mergand pe ringul de dans, o melodie lenta, foarte draguta! Mi-am asezat mana intra lui, si m-am uitat fix in ochi lui cei verzi, el uitanduse intra-i mei... Ma pierdeam in acei ochi superbi...
Harry: Esti asa de draguta!
Eu: Paii Merci!
                El isi tinea mana cealalta pe spatele meu si o lasa tot mai jos, iar eu ma tot inroseam, pana a ajuns sa mi-o puna pe fund, atunci am devenit rosie ca un rac, iar el a putut observa asta si a ridicat-o mai sus..
Harry: Imi pare rau!
Eu: Nu e nimic, eu trebuie sa plec...
Harry: Steph ce s-a intamplat??
Eu: Harry...
                Dar nu am mai spus nimic si am plecat la fete, care radeau si beau ca vacile... Nicki nu era de vazut, asa ca m-am gandit sa o caut.. Oare unde o putea fii...
X: Mai un pahar te rog!
Eu: Nu nici unul, e mai bine asa...
Chelnerul: Ok..
X: Dar Steph, e doar al saptelea!
Eu: Ce ai spus?? Tu mangusta bolnava?? Gata Nicki nu mai beii un an!
                O trag de mana si o duc la masa
Nicki: Dar vreau Jack!
Eu: O vreii pe mata!!
Nicki: Dute in pana mea de proasta!
Eu: Alcoolul!
Nicki: Nu, mata!
Zayn: Aici erai?
Nicki: Nu eram dincolo!
Zayn: Ce e cu ea?
Eu: E mucii!
Zayn: Poate dansa??
Nicki: Stau si in degetu mic de la picioar daca vreau, si nici beata nu sunt! Vreii dovada?
Eu: Sa te vad!
                Si se pune nebuna intr-un picioar si sta ea asa 2 minute nemiscata!
Eu: E ok!
Nicki: Doar nervoasa!
Zayn: Decii dansezii?
Nicki: Nu stiu... Poate!
Zayn: Haidee!!
Nicki: Fiee!
                Si l-a loat de mana si s-a pus sa danseze erotic pe langa el, nu era beata, nahh, doar asa otara!

°Zayn°

                Desii pe pariu ca era beata manga, tot putea sa se tina pe picioarele ei si sa danseze asa de... *dead*, avea niste miscari din acelea erotice in ea de micutul meu amic se tot ridica! Dar nu ma pot da la ea, este din echipa mea, am timp destul sa o cunoasc asa cum e ea! Deocamdata pare o fire ok, dar foarte nebuna!!
Nicki: Imi e rau!
Eu: Te ajut?
Nicki: Vreau acasa!
Eu: Te duc eu!
Nicki: Merg singura, unde e Steph?
Eu: Cu Harry...
Nicki: Atunci ajutama!
                  Poate ca se tinea pe picioarle ei, dar se inalbise la fata ingrozitor, cum si eu am baut putin, mi-am loat repede jaceta si am plecat pe jos spre casa ei... Desi imi era frig am ales sa ii dau ei jacheta mea... Cum mergeam pe strada o vad deodata cum se dezechilibreaza si pica in fund... O ridic si incerc sa o stabilizez pe picioarele ei, dar degeaba... Asa ca am loat-o in brate, unde a si lesinat! Am mers cu ea pana la ea acasa, deoarece stiam adresa de pe lista de inscriere... Cand am ajuns a trebuit sa ii caut in geanta, de sii stiu ca nu era prea frumos...  Pana la urma am gasit si cheia, am deschis usa cu greu apoi am intrat, o casa mare, foarte frumoasa si modesta.. Am urcat la etaj cautand camera ei, cand am deshis prima usa mi-am dat seama ca era camera ei vazand milioanele de tablourii cu ea... Am asezat-o in pat si m-am dus dupa un pahar cu apa si am cautat ceva medicamente...Cand am intrat in camera era la fel cum am lasat-o... am udat-o putin pe fata in speranta de a se trezii, pana la urma si-a deschis ochi si s-a ridicat in fund...

°Steph°


Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu