°Steph°
Stateam si ma uitam pe ringul
de dans cum toata lumea se distra, iar eu beam in nestire, alcolica m-o mai
facut maicamea asta! Vad o perosana cum imi i-a paharul din fata si ma ridic
pregatita de un scandal, dar cand il intalnesc pe Harry ma pierd...
Harry: Al catelea e?
Eu: Nu stiu...
Harry: Iti ajunge... Trecii acasa!
Eu: Stiu si singura drumul.
Dar
cand sa ma ridic, am simtit ca mor, nu puteam sa ma ridic, pur si simplu nu
puteam... Harry m-a loat de pe acel scaun si m-a ajutat sa ma ridic si sa merg
pana la masina lor, unde era Paul... I-am dat adresa sa ma duca acasa, deoarece
capul meu plesnea de durere...
Harry: Merci Paul!
Eu: Ma descurc singura
Dar
din nou cand am calcat am aterizat in fund... M-a ridicat si m-a loat in brate
pana la usa... A deschis-o, ciudat este ca era deschisa si am intrat
inauntru... I-am spus ca ma descurc si cu greu am urcat singura 3 trepte,
pentru ca era sa pic, dar el m-a prins si m-a ajutat sa urc sus , i-am aratat
care este camera mea si acolo m-a dus... Mi-a adus un pahar cu apa apoi m-a
invelit el asezanduse pe un scaun fix langa mine...
Eu: Vin-o in pat, e destul loc!
Harry: Nu stai linistita...
Eu: Imi e foame!
Harry: Vreii ceva de mancare?
Eu: Adumi ceva te rog frumos, e mancare in frigider..
Harry: Acum ma duc...
Harry
a iesit din camera mea, iar eu atunci am prins ocazia sa ma duc in camera lui
Nicki sa vad daca e acolo... Cu greu si cu multe trantiturii de pereti am ajuns
acolo si am vazut-o stand imbratisata cu Zayn... Aww cat de sweet erau! Dar am
simtit cum ma lasa din nou picioarele si am dat sa merg inapoi spre camera, dar
doua mainii puternice mi s-au asezat pe solduri, apoi cand mi-am intors
privirea l-am vazut pe Harry... M-a loat in brate de la spate si m-a sarutat
dulce pe obraz... Apoi ca un gentelman m-a ajutat sa ma intorc in patul meu...
Eu: Vreau sa vad ce fac cei doi!
Harry: Si eu... Dar lasa-i sa isi rezolve problemele
singurii...
Eu: Dar is atat de draguti!
Harry: Zayn a spus ca ii e simpatica!
Eu: Sii ei ii place de el!
Harry: Se potrivesc perfect! Sunt ata de sweet impreuna
si acum eu am vorbit ca o fata!
Eu: Chiar ca ai vorbit ca si o fata!
Harry: Intindete! E mai bine!
Eu: Dar nu imi e somn! Haide sa povestim, spunemii despre
tine!
Harry: Ce vreii sa stii despre mine??
Eu: Cam tot!
Si
am stat o seara intreaga vorbind despre noi! Aww era asa un dulce si parea atat
de natural, parca era un alt el nu cel de pe fiecare ziar in care scrie ca
Harry s-a futut cu „X” si Harry s-a futut cu „Y” ...
°Nicki°
Pana
la urma m-am trezit si m-am vazut in camera mea, tot ce stiam era ca am dansat
cu Zayn, foarte erotic si ca apoi m-a adus acasa, Cand m-am ridicat el statea
si se uita ingrijorat la mine..
Eu: Zayn, ce faci aici?
Zayn: Am grija de tine, tu ce crezii?
Eu: Iti multumesc!
Si l-am
loat in brate, el raspunzandu-mi imediat la imbratisare... Am stat asa cred ca
mai bine de jumatate de ora, la un momentat si usa de la intrare s-a auzit, dar
ma simteam prea bine sa ma dezlipesc de el... Pana la urma i-am dat drumul si
m-am uitat in ochi lui Ciocolati, iar el in ochii mei caprui foarte inchis...
Desi eram beata gandeam limpede si stiam ce vroiam sa fac asa ca m-am apopii
din ce in ce mai mult de el, iar el de mine, pana cand intre noi nu erau nici
doi centimetri, dar telefonul lui ne-a deranjat.
Zayn: Liam vorbim maine, nu am timp! Pa!
Ce
rapid suntem... In fine, renunt la ideea de al saruta si ma intind in pat
chemandu-l langa mine pentru a nu ma simti singura...
Zayn: Nu hon’, eu chiar ar trebui sa plec!
Eu: Ok! Dar mai stai 10 minute, te rog!
Zayn: 10 Minute nu omoara pe nimeni!
Si
s-a asezat langa mine...
Zayn: Si spune-mi lucruri despre tine!
Eu: Pai... Ce vrei sa stii?
Zayn: Cam tot!
Si
am inceput sa povestim, ma simteam eu in preajma lui, puteam sa fiu sincera si
asta ma facea fericita. La un moment dat
s-a ridicat, m-a sarutat pe frunte apoi a afisat o fata destul de trista.
Zayn: Eu chiar trebuie sa plec, Emily mi-a trimis deja
vre-o 20 de mesaje!
Eu: Ahh iubita ta... Ok! Pai ne vedem maine la
repetiti... Noapte buna!
Am
uitat ca Zayn e cu Emily nu stiu cum... Modela... Foarte frumoasa tipa, blonda,
slabuta, tare draguta!
M-am
intors cu fata la geam si am inchis ochi, simteam cum inima mea parca o loase
razna cand simtea pe perna din fata ei mirosul acelui parfum fermecator... O
lacrima de tristete si singuratate mi s-a scurs pe opraz. Am alungat toate
gandurile si m-am culcat, nu aveam chef sa vad sau sa aud pe nimeni...
A
doua zii de dimineata ma trezesc cu o durere de cap ingrozitoare, dar
suportabila... Ma ridic si observ ca am dormit asa cum am fost imbracata
aseara, asa ca ma duc sa fac un dush si m-am imbracat asa: http://www.polyvore.com/untitled/set?id=58677586
apoi m-am pus sa imi fac bagajele, care nu erau putine... Va trebui sa plecam
in casa X Factor, deja ma apuca durerea de cap... Cum mama fulgilor de
ciocolata car eu atatea genti pana jos?? Nu cred ca imi incap.. Cu greu am
coborat acele bagaje jos, iar in fata casei ne astepta o limuzina, m-am dat
dracu... Am inghesuit bagajele cum am putut apoi o vad pe Steph iesind pe usa
cu tot atatea bagaje ca si mine... Ea era imbracata cu: http://www.polyvore.com/untitled_11/set?id=58812634#stream_box...
Fetele
erau aliniate in fata casei mele si aveau fete foarte vesele... Le-am
imbratisat pe toate, iar cand am ajuns la Jesmine, vedeam ca ea avea ochi in
lacrimatii...
Eu: Ce s-a intamplat?
Jesmine: Tradatoarea aia va sta in preajma lui Harry
non-stop, iar eu nu!
Am
inceput sa rad si i-am dat o palma din joaca, apoi am imbratisat-o... Cand sa isi
ia ramas bun de le Steph s-a intors cu spatele la ea si s-a facut ca nu o vede!
Eu,
dar si celelalte fete am inceput sa radem, apoi am intrat in limuzina, dar eu
am iesit repede dand-mi seama ca uitasem microfoanele personalizate...
Dupa
cateva ore eram in casa X Factor si ne aranjam lucrurile in camera, Steph fiind
colega mea... Urma o saptamana grea in care ne v-om pregati pentru ptima gala
live... Prietenele mele vor fii in public si ne vor sustine de acolo...
Eu: Steph, intarziem, trebuie sa ne vedem cu Zayn, ACUM!!
Steph: Vin, Vin!!
Steph
a iesit din baie mai aranjata decat intrase si impreuna am iesit pe usa mergand
direct spre acea sala unde aveam sa ne intalnim cu Zayn si cu instructorul de
dans... Aveam de gand sa cantam asa ca pentru pria data o melodie foarte activa
si am ales melodia lui Rita Ora- How we do(Party) ... Urma una din cele mai
grele saptamani din viata noastra, dar merita tot efortul...
Zayn: Mai activ! Rita e mai activa, trebuie sa ii aratati
ca puteti la fel de bine ca si ea sa faceti asta!
Amandoua
rasuflam greoi, deoarece eram epuizate dupa aceasta zii plina de munca... Nu
credeam ca avea sa fiie atat de greu sa dansezii o intreaga piesa... Dar noii
inca nici nu am inceput sa o si cantam...
Steph: Dar nu mai putem!
Zayn: Ce artiste sunteti voii?? Daca vretii sa fiti
vedete trebuie sa faceti si asta, o vedeta nu sta cu mana in sold si devine asa
unu, doi megastar! Acum din nou... 1,2,3...
Si am inceput din nou acel dans al torture,
era un dans foarte placut, numai ca noi doua eram extreme de epuizate… Pana la
urma si Zayn impreuna cu coregraful au observant acest mic amanunt si ne-au
lasat in pace… AMIN!!!!
Amandoua ne-am imbrancit pana la
camera noastra cionadanindune care sa fie prima la dush… A urmat din nou
maturul nostrum mod de a decide si mai exact foarfece, piatra si harite…
Eu:
HAAA! Am castigat! Eu is prima!
Si i-am scos limba in felul meu
foarte copilaros…
* R.I.P, to the girl you used to see
Her days are over, baby she's over
I decided to give you all of me
Baby come closer, baby come closer*
Eu: Aici sunt!
Jesmine: Bitch de
ce spanac nu ai raspuns toata ziua la chestia aia pe care o numesti tu telefon?
Eu: De mere... crezii ca aici pot vorbii cum vrea
muschiul meu?? Ei bine imi pare rau sa te anunt ca NU pot face asta decat o ora
pe zii!
Jesmine: Decii am
sunat bine.... Il stii pe Jack??? Da Jack fotbalisul cel simpatic... M-a chemat
la film cu el maine! Si te-am sunat sa
iti cer un sfat, cum sa ma imbrac, cum sa imi fac parul, cu ce parfum sa ma
dau, cu ce sa ma incalt cu ce sa accesorizez tinuta ?? Chesti de acest gen!
Eu: Paii iati niste pantaloni mulati de preferabil
verzii, pentru ca lui ii place verdele,
tricoul tau cu „PLEACE” in picioare ghetele, o caciula in cap, cercei
tai cu „@” , bratara cu tinte si impletesteti parul pe o parte, tate cu putin
tus, rimel si glos roz pal, fati unghile verzi deschis ca si blugi si esti
gata... La intalnire nu vorbi cu el de One Direction ca sa nu te creada ciudata
care esti si intreaba-l despre ce are de gand sa faca cu viata lui, mai exact
facultate, fotball si chesti de genul, vorbiti despre filme vazute si cauta
subiecte pe care le aveti in comun... Fii tu insuti exceptand partea cu
directionismul pentru ca il vei speria, iti spun din proprie experienta...
Jesmine: Bitch esti
un geniu... Dar nu crezii ca tinuta e prea nepasatoare?
Eu: Asta e si ideea sa te creada neinteresata de el si sa
faca tot posibiul sa te cuceriasca, dar tu fii atenta acum.... Cand va vrea sa
te sarute sau sa iti prinda mana, nu pica in plasa, baietilor nu le plac fetele
care se lasa usor, cel putin lui Jack nu ii plac genul asta de fete...
Jesmine: Si daca
vrea sa ma sarute?
Eu: Ezita la inceput, apoi incetul cu incetul accepta
situatia si sarutal, dar doar un pupic pentru inceput, nimic mai mult!
Jesmine: Si crezii
ca ma place?
Eu: Da, adica cand aveam sport si aveau si ei el se uita
foarte insistent la tine... Si cand am vorbit cu Jacob, da, da, nu te lua de
mine, Jacob, mi-a spus ca Jack i-a spus ca esti draguta....
Jesmine: Staii asa,
de ce ai vorbit cu cu Jacob despre Jack??
Eu: Pai am fost curioasa sa aflu daca te place sau nu..
Jesmine: Si de ce
ai vorbit tu cu Jacob! Parca iti placea Jason...
Eu: Da, da stiiu imi place Jason, numai ca Jacob ma
atrage intr-un fel ciudat si inexplicabil... Ma face sa simt fluturasi atunci
cand ma saruta pe obraz si ma intelege cand am nevoie de singuratate... Pecand
Jason ma atrage prin felul lui de a fi misterios si timid, zambetul lui superb
si ochii lui albastri care ma fac sa ma topesc de fiecare data cand se uita la
mine, parul sau dezordonat si brunet care ii da acel aer de rebel si pielea lui
palida care il face special...
Jesmine: Ce
ciudat.... Te-ai indragostut de doi frati! Dar stii ca Jason e mai mic ca si
tine...
Eu: Poate ca intre noi sta acel an diferenta, dar cum se
spune dragostea nu are vasrta...
Jasmine: Si totusi
iti place si Jacob care e cu un an mai mare...
Eu: Da imi place si de el... Dar nu e la fel de special
ca si Jason... Ochii lui cei verzi aurii nu ma fac sa plutesc ca si ochii
albastri a lui Jason, parul lui cei castaniu inchis si ridicat in sus nu ma
intriga si nu imi atrage atentia ca cel ciufulit si brunet a lui Jason...Chiar
daca seamana foarte bine unul cu celalalt nu sunt la fel... Jason e misterios,
iar Jacob e deschis.... Jason e timid, Jacob tupeist... Total diferiti!
Jesmine: Ok... Am
inteles teoria ta cu fratii Davis... Acum cum e acolo? Ce ati facut azii?
Eu: Paii scumpul de Zayn si-a planuit sa ma szoarca pe
mine si pe Steph de energie...
Jasmine: Aoaleu!
Doadata?
Eu: Nu mah!! Nu la ce te gandesti tu! Am dansat timp de 2
ore neincetat... Iar acum sunt in baie cu Steph la usa care ma streseaza sa fac
dush mai repede... Tu ce ai facut azii?
Jesmine: Paii dupa
ce atii plecat voii am mers la scoala unde am avut ca in fiecare Luni sport a
treia ora, iar atunci Jack a venit la mine si am vorbit! Mi-a spus ca vrea sa
mergem maine la un film... Mi se pare dragut! Ok haii ca nu te mai retin ca o
aud si eu pe disperata de Steph cum mai are putin si darama usa! Vorbim si
maine...
Eu: Ok... Te sun eu cand am probramul de vorbit la
telefon! Pa!
Jesmine: Pa!
Am
intrat in dush lasand ca picaturile calde ale dusului sa imi cada pe pielea mea
cea rece. Am pus gelul de dus pe buretele moale si am inceput sa imi mangai tot
corpul cu acesta sub picaturile calde ce picau deasuprea corpului meu!
Steph: Haii odata printesa dusului iesii de acolo!
Eu: Bah cap de matura care estii lasa-ma sa ma simt bine
aici!
Ca
sa o enervez am mai stat sub stropi calduti care imi relaxau muschi corpului...
De odata aud cum cineva da buzna peste mine in baie si deshide cabina
dusului... Eu inca ma spalam relaxata pana cand mana ei cea finuta cu
manichiura neagra imi inchide robinetul si lasa racoarea din baie sa imi faca
pielea de gaina...Am iesit din dush imbrancind-o putin, mi-am pus prosopul pe
mine mi-am luat telefonul in mana si m-am indreptat spre partea mea de camera
de unde mi-am scos din unul din bagaje pijameaua mea preferata si chiloti cu
care m-am imbracat si m-am bagat in pat unde m-am intors cu fundul la patul lui
Steph si m-am culcat...
Niciun comentariu:
Trimiteți un comentariu